Çerez Örnek
canlı destek

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları

Teknoloji alanında faaliyet gösteren önemli kurum ve kuruluşların da katkılarıyla düzenlenen Teknofest, ev sahipliği yaptığı teknoloji yarışmaları, teknoloji gösterimleri, hava gösterileri, girişimcilik zirvesi gibi etkinlikler ile Milli Teknoloji Hamlesinin en büyük platformlarından biri haline gelmiştir. Her yıl düzenlenen ve bu yıl Karadeniz’de beşincisi gerçekleştirilecek olan festival, başta öğrenciler ve gençler olmak üzere toplumun her kesiminden gördüğü yoğun ilgi ile dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olmayı başarmıştır.

Bu yıl Samsun ilinde 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleştirecek olan Teknofest 2022 heyecanı, festival kapsamında düzenlenecek teknoloji yarışmaları için açılan başvurular ile başlamış bulunmaktadır. Teknofest Karadeniz için yarışmalara son başvuru tarihi 28 Şubat 2022’dir. 

Samsun’da gerçekleşecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in bir parçası olmak ve yarışma başvurularını gerçekleştirmek için teknolojiye ilgi duyanlar https://www.teknofest.org/tr/ adresine davet edilmektedir.

Başvuruları başlayan teknoloji yarışmalarına dair hazırlanan Festival Tanıtım Metninin bit.ly/Teknofest2022 linkinde yer alan görsellerle ulaşılabilinmektedir.

Fakültemiz öğrencilerine önemle duyurulur.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ